Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nadchodzą zmiany w programie Czyste Powietrze

Zdjęcie aktualności Nadchodzą zmiany w programie Czyste Powietrze fot. WRFM

Nadchodzą zmiany w programie Czyste Powietrze. Od pierwszego lipca nie będzie już udzielanych za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji na kotły węglowe. Zwiększy się próg dochodowy, który uprawnia do wyższego dofinansowania wymiany tak zwanych „śmierdziuchów”. Lista kosztów kwalifikowanych poszerza się o kotły na pellet z podwyższonym standardem.

Mówiła Izabela Kamińska, kierownik działu organizacyjno-administracyjnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Od lipca można starać się o minimalnie dziewięciotysięczne dofinansowanie na zakup i montaż kotła na pellet o wyższym standardzie. Jego wysokość nie przekroczy 45 procent poniesionych kosztów. W podwyższonym poziomie dofinansowanie wynosi maksymalnie 12 tysięcy i nie więcej niż 60 procent. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej poświęconej programowi Czyste Powietrze. Przypomnijmy, że ma on na celu likwidację do granic możliwości emisji zanieczyszczeń. Przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli lokali.

(Cezary Kucharski)