Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich powstał punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

Zdjęcie aktualności Na Międzynarodowych Targach Poznańskich powstał punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy fot. Maciej Januchowski

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich powstał punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy. To kolejne działanie w stolicy Wielkopolski związane z przybywającymi osobami zza naszej wschodniej granicy. Punkt, który znajduje się w sąsiedztwie dworca Poznań Główny powstał dzięki współpracy wojewody, prezydenta Poznania oraz dyrektora MTP przy współudziale Caritasu Archidiecezji Poznańskiej.

Mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Przedstawiciel rządu w Wielkopolsce doceniał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zaangażowanie mieszkańców w niesienie pomocy Ukraińcom, ale również zaznaczył, że polski rząd obiecał zapewnić m.in. wyżywienie i nocleg przybywającym do kraju uchodźcom z Ukrainy.

Z zakwaterowania oferowanego przez służby wojewody do poniedziałku skorzystało około 150 osób. Zdaniem Michała Zielińskiego na terenie Wielkopolski może przebywać już kilka tysięcy uchodźców, jednak większość znalazła schronienie u znajomych i rodziny. Z każdym dnie przybywać jednak będzie osób, które nie mają w kraju nikogo, u kogo mogłyby się zatrzymać.

(Maciej Januchowski)