Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Na Jeziorze Durowskim w Wagrowcu odbyła się 35 edycja żeglarskiego jesiennego pucharu klas

Zdjęcie aktualności Na Jeziorze Durowskim w Wagrowcu odbyła się 35 edycja żeglarskiego jesiennego pucharu klas fot. WRFM

Na Jeziorze Durowskim w Wagrowcu odbyła się 35 edycja żeglarskiego jesiennego pucharu klas zorganizowanego przez klub Neptun. Rywalizowało 85 zawodników z pilskiego okręgowego związku żeglarskiego i ościennych powiatów. W tym gronie żeglarze z krajowej czołówki klasy Omega oraz młodzieżowcy. W klasie Optimist startowały dzieci do jedenastego i dwunastego roku życia. Pozostali walczyli w klasach Cadet, Europa, OKD, Finn i Omega.


Klasę Optimist w najmłodszej grupie wygrały Jagoda Sawicka (Ogniwo Wągrowiec) i Flora Bednarska (Wodniak Piła). Zuzanna Binek (Kotwica Rogoźno) była czwarta.


W starszej grupie Zuzanna Michalska (Piła) zajęła drugie miejsce, Jan Sawicki z wągrowieckiego Ogniwa czwarte, Jakub Gulczyński (Neptun Wągrowiec) szóste.


W klasie Cadet Szymon Frankowski i Zuzanna Owecka z Neptuna zajęli czwartą lokatę. Klasę Europa Vincent Wojtkowiak (Kotwica) ukończył na drugiej pozycji. Chodzieżanka Zofia Kulesza była trzecia.


Grupę OKD wygrał chodzieski żeglarz Arkadiusz Dobosz. Wągrowczanin z Neptuna Maciej Stróżewski był drugi. Adam Jankowski (Chodzież) trzeci.


Żeglarze z Rogoźna Marcin Przybylski oraz Piotr Witkowski wygrali klasę Finn. Jerzy Zanto (Neptun) zajął trzecie miejsce.
W prestiżowej Omedze triumfowali Tomasz Siwiński, Zbigniew Hayn, Piotr Zagórski (Hals Chodzież). Wągrowczanie z Neptuna Bogusław Komorowski, Dariusz Stadny, Grzegorz Koprowski byli tuż za nimi.


Imprezę dofinansowano z budżetu miasta oraz klubowych pieniędzy. Wśród nagród za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii były żeglarskie gadżety, dyplomy i medale.

(Cezary Kucharski)