Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkaniec powiatu szamotulskiego zatrzymany na S5. w Cotoniu. Miał cofnięte uprawnienia

Zdjęcie aktualności Mieszkaniec powiatu szamotulskiego zatrzymany na S5. w Cotoniu. Miał cofnięte uprawnienia fot. WRFM

Policjanci ze żnińskiej "drogówki" zatrzymali na drodze ekspresowej S5 mężczyznę, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jak się okazało to mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Kilka minut po godzinie 18.00 mundurowi ujawnili wykroczenie polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Na 37-letniego kierowcę nałożyli mandat i przypisane do niego punkty karne.

- Mężczyzna przyznał się, że przekroczył dozwolony limit punktów i w związku z tym jego uprawnienia zostały zatrzymane. Funkcjonariusze sprawdzili personalia mężczyzny w policyjnym systemie i wówczas okazało się, że w listopadzie 2021 roku starosta szamotulski cofnął jego uprawnienia do kierowania w drodze decyzji administracyjnej. - poinformowała żnińska policja.

37-latek odpowie za przestępstwo, którego się dopuścił wsiadając za kółko bez uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(opr. M. Januchowski)