Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy regionu tłumnie odwiedzali cmentarze

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy regionu tłumnie odwiedzali cmentarze fot. WRFM

Mieszkańcy Pałuk i północnej Wielkopolski tłumnie odwiedzali w minionych dniach nekropolie, a przy wielu cmentarzach ruch był wzmożony. Mimo uruchomienia w wielu miejscowościach specjalnych linii komunikacji publicznej, spora część zdecydowała się na podróż samochodem. W Skokach w poniedziałek przed południem nie było większego problemu ze znalezieniem miejsca do zaparkowania auta. Podobnie jak w innych miejscowościach aut przybywało, a miejsc ubywało w okolicach godziny 13.00 i 14.00.

Nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców czuwała policja.

Mieszkańcy regionu odwiedzając groby bliskich zmarłych, włączali się także w prowadzone na cmentarzach kwesty m.in. na renowację mogił powstańców wielkopolskich. W Dąbrówce Kościelnej zbierane były datki na utrzymanie cmentarza, ale także na dąbrowieckie sanktuarium.

Pomimo dużego skupiska ludzi w jednym miejscu mało kto miał na twarzy maseczkę, choć aktualne ograniczenia, nakazy i zakazy epidemiczne będą obowiązywały do 30 listopada. Tak przewiduje rozporządzenie Rady Ministrów, które w niedzielę weszło w życie.

(Maciej Januchowski)