Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy regionu protestowali przeciwko przyjętej przez rząd PiS-u ustawie medialnej

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy regionu protestowali przeciwko przyjętej przez rząd PiS-u ustawie medialnej fot. Paulina Henning-Kloska/Facebook

W niedzielę wieczorem w całym kraju odbywały się protesty przeciwko przyjętej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tak zwanej ustawie "lex TVN". Również w regionie mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na niszczenie wolnych mediów przez rządzących, wyszli na ulice miast. Protesty odbyły się m.in. w Gnieźnie, Chodzieży czy Żninie.

229 posłów było za, 212 przeciw, a 11 wstrzymało się od głosu - większość z Konfederacji. W głosowaniu nad Lex TVN Zjednoczona Prawica dostała wsparcie od posłów Pawła Kukiza. Z regionu za przyjęciem ustawy głosowali posłowie prawicy m.in. Marta Kubiak, Grzegorz Piechowiak, Marcin Porzucek, Zbigniew Dolata, Witold Czarnecki, były wojewoda Zbigniew Hoffman i niezrzeszony Zbigniew Ajchler. Ustawa została przegłosowana na posiedzeniu plenarnym niemal równe dwie godziny od powiadomienia posłów o tym, że w tej sprawie ma się zebrać sejmowa komisja.

Lex TVN, jak media nazwały nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, jest w założeniu prawem zakazującym kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadania pakietu większościowego w polskich mediach. Wiele osób twierdzi, że przepisy te są skierowane bezpośrednio przeciwko TVN.

(opr. M. Januchowski)