Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy i lokalni samorządowcy pożegnali zmarłego burmistrza Kcyni

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy i lokalni samorządowcy pożegnali zmarłego burmistrza Kcyni fot. Robert Koniec/Kcynia.info

W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe burmistrza Kcyni. Marka Szarugę żegnało wielu mieszkańców gminy oraz lokalni samorządowcy, również ci z ościennych powiatów. Najpierw w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została msza, którą sprawowali kcyńscy proboszczowie. Następnie z Rynku wyruszył kondukt żałobny. Tłum ludzi podążał ulicami miasta w kierunku nowego cmentarza. Tam pochowany został Marek Szaruga. W jego pogrzebie uczestniczyli m.in. posłanka Iwona Kozłowska, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Przewodniczący Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego Sławomir Napierała, starosta nakielski Tadeusz Sobol czy starosta żniński Zbigniew Jaszczuk.

Marek Szaruga urodził się w Żninie, a jego rodzinny dom znajdował się w Dziewierzewie. Przez całe swoje życie związany był z gminą Kcynia. Ukończył tamtejsze liceum, a po studiach był nauczycielem w placówkach oświatowych, dyrektorem gimnazjum w Chwaliszewie, które tworzył od podstaw. W 2014 roku został wybrany na pierwszą kadencję na burmistrza Kcyni. Ponownie wybrano go w 2018 roku. Zawsze startował pod hasłem "Służyć gminie i jej mieszkańcom". Od środy do dnia pogrzebu Marka Szarugi w gminie Kcynia obowiązywała żałoba. W magistracie była wystawiona księga kondolencyjna, do której można było się wpisać. Marek Szaruga miał 59 lat. Zmarł podczas urlopu w górach.

(Maciej Januchowski)