Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zaprasza na dwa konkursy dla młodzieży i dla dzieci

Zdjęcie aktualności Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zaprasza na dwa konkursy dla młodzieży i dla dzieci fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zaprasza na dwa konkursy. W pierwszym z nich może wziąć udział młodzież w wieku 15 do 19 lat oraz dorośli powyżej 19 roku życia, natomiast drugi skierowany jest do uczniów klas 1 - 3 ze szkół podstawowych. Starsi zmierzyć się będą musieli z tworzeniem wierszy. W tym roku przypada 425. rocznica śmierci księdza Jakuba Wujka – kapłana Towarzystwa Jezusowego, teologa, pisarza, a przede wszystkim tłumacza Biblii na język polski. Miejska Biblioteka Publiczna chce tym samym uczcić pamięć tej, ważnej dla regionu, postaci. Konkurs nosi tytuł „ Dał mowie polskiej Pismo Święte”, a o szczegółach mówi Zofia Hernik z wągrowieckiej książnicy.

Podsumowanie konkursu wraz z uroczystym wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 3 września, a o szczegółach nagrodzeni zostaną poinformowani indywidualnie. Konkurs dla młodszych, pn. "Jadą, jadą dzieci drogą", to rywalizacja w formacie recytatorskim.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursów są dostępne na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu oraz w jej siedzibie.

(Alicja Tylkowska)