Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Marta Gogolewska ze złotym medalem Mistrzostw Polski Masters do 30 lat

Zdjęcie aktualności Marta Gogolewska  ze złotym medalem Mistrzostw Polski Masters do 30 lat Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Marta Gogolewska trenuje kolarstwo w barwach Merx Team Wągrowiec. Podczas mistrzostw Polski Masters, które odbyły się w Dolinie Karpia (Beskid Mały) wywalczyła złoty medal w kategorii do 30 roku życia. Burmistrz Jarosław Berendt pogratulował zawodniczce i nota bene swojej pracownicy. Wręczył jej bon upominkowy o wartości 500 złotych. Przypomnijmy, że mistrzyni kraju ma w dorobku wywalczone również na szosie wicemistrzostwo świata.

Trasa szosowej rywalizacji wiodła w pagórkowatym terenie na pętli o długości 30 kilometrów. Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się na prowadzącym pod górę finiszu z małej grupy.

Podczas tych samych zawodów reprezentant Merxa Kacper Kistowski sportowo pozazdrościł koleżance i również zdobył złoty medal. Artur Spławski z Bogdanowa niedaleko Obornik wrócił do domu ze srebrnym krążkiem. Ten kolarz wągrowieckiego teamu także ma w sportowym życiorysie mistrzostwo świata wywalczone austriackim St. Johann. Mirosław Jaszowski, czyli kolejny zawodnik Merxa uplasował się na czwartej pozycji.