Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Marszałek Wielkopolski przyznał nagrody i stypendia ludziom kultury

Zdjęcie aktualności Marszałek Wielkopolski przyznał nagrody i stypendia ludziom kultury fot. UMWW

W siedzibie Polskiego Teatru Tańca Marszałek Marek Woźniak wręczył nagrody oraz stypendia ludziom kultury. Wyróżnienia te trafiły do rąk zarówno artystów, jak i osób upowszechniających oraz chroniących kulturę w całej Wielkopolsce. W trakcie tegorocznej gali przyznano 8 nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz 48 stypendiów.

Wśród nich są artyści z regionu. Są to:

- Alfred Aszkiełowicz - wszechstronnie utalentowany malarz i grafik prezentujący swoje prace na wystawach w kraju i za granicą.

- Dawid Stube – Fotograf, pedagog, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Na stałe współpracuje z Teatrem Fredry w Gnieźnie. Laureat min.: Grand Press Photo, i Wielkopolska Press Photo.

- Jolanta Sroczyńska-Pietz – Historyczka, autorka powieści pt. „Cień zegara słonecznego”, „Światłoczuli”, uczestniczka programu rezydencjalnego Goście Radziwiłłów.

Nagrody i stypendia są ważną formę mecenatu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz promocji najciekawszych działań kulturalnych w regionie. W tym roku przeznaczono 350 tys. złotych dla stypendystów i 120 tys. złotych dla laureatów nagród za 2021 rok. Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury przyznawane są od 2003 roku.

(opr. M. Januchowski)