Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Marcin Zieliński zdobył brązowy medal motorowodnych Mistrzostw Europy w prestiżowej Formule 500. Dwudniowe zawody mistrzowskie odbyły się w Chodzieży

Zdjęcie aktualności Marcin Zieliński zdobył brązowy medal motorowodnych Mistrzostw Europy w prestiżowej Formule 500. Dwudniowe zawody mistrzowskie odbyły się w Chodzieży fot. Zieliński Racing/ Facebook

Marcin Zieliński zdobył brązowy medal motorowodnych Mistrzostw Europy w prestiżowej Formule 500. Dwudniowe zawody mistrzowskie odbyły się w Chodzieży. Mistrzem Starego Kontynentu został Giuseppe Rossi z Włoch, a wicemistrzem Marian Jung ze Słowacji.

Przez dwa dni Jezior Miejskie w Chodzieży było areną motorowodnych mistrzostw Europy w Formule 500 i Formule 250, a także 1. eliminacji mistrzostw Polski w klasach OSY400, GT-50 i O-125. Uwaga kibiców była skupiona przede wszystkim na wyścigach Formuły 500, gdyż tu o medale ME walczyli reprezentanci Polski – Marcin Zieliński (klub H2O Szczecin) i Cezary Strumnik (klub Przygoda Chodzież). Po pierwszym dniu zawodów i dwóch z czterech mistrzowskich wyścigów, Polacy byli w ścisłej czołówce. Marcin Zieliński zajmował drugie miejsce, a Cezary Strumnik trzecie. Niestety, niedziela rozpoczęła się dla naszych reprezentantów pechowo. W trzecim biegu mistrzostw groźną wywrotkę miał Cezary Strumnik. W łódź Polaka uderzył Węgier Attila Havas. Na szczęście, żaden z zawodników nie ucierpiał w tej kolizji, ale dla Strumnika był to koniec ścigania, bo jego sprzęt został bardzo poważnie uszkodzony (po tym incydencie Havas został zdyskwalifikowany). Honoru Polaków bronił Marcin Zieliński, ale dla niego trzeci i czwarty bieg kończył się awarią sprzętu. Punkty zdobyte w sobotę wystarczyły do zdobycia brązowego medalu.

– Ten brązowy medal to jest i radość i niedosyt. W ostatnim wyścigu prowadziłem. Gdyby nie awaria, byłoby złoto. Do mistrzostwa zabrakło jednej prostej, dosłownie kilkuset metrów. – podsumował Marcin Zieliński.

Na listach startowych motorowodnych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski w Chodzieży było niespełna 40 zawodników z 11 państw.

(nadesłane)