Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Krzysztof Czapul ma zarządzać MDK w Wągrowcu. Burmistrz wydał zarządzenie

Zdjęcie aktualności Krzysztof Czapul ma zarządzać MDK w Wągrowcu. Burmistrz wydał zarządzenie fot. Andrzej Jenek/ Facebook

Krzysztof Czapul będzie zastępował Natalią Kuklińską na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury. Tak wynika z opublikowanego po godzinie 14.00 zarządzenia burmistrza Wągrowca, Jarosława Berendta.

Po godzinie 14.00 informowaliśmy o tym, że włodarz miasta odwołał we wtorek (18.05) ze stanowiska Natalię Kuklińską. Podobnie jak w innych odwołaniach burmistrz nie uzasadnił co spowodowało, że potrzebne są zmiany kadrowe. Wcześniej podziękował za współpracę m.in. swojemu dotychczasowemu zastępcy, Piotrowi Pałczyńskiemu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak wynika z zarządzenia Krzysztof Czapul został powołany na zastępstwo na rok, a nie na 3 miesiące, czyli na czas jaki został zapisany na wypowiedzenie umowy Natalii Kuklińskiej. Dzięki temu Jarosław Berendt unika rozpisywania konkursu na stanowisko dyrektora MDK i zgłoszenia się potencjalnie lepszych kandydatów, którzy mogliby w wykształceniu czy doświadczeniu przewyższać zaufanego nominata. 

(Maciej Januchowski)