Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kościół żąda zwrotu ziemi o Targów Poznańskich. Teraz, kiedy budowany jest tam tymczasowy szpital dla chorych z całego województwa

Zdjęcie aktualności Kościół żąda zwrotu ziemi o Targów Poznańskich. Teraz, kiedy budowany jest tam tymczasowy szpital dla chorych z całego województwa fot. Jacek Jaśkowiak/ FB

Dwie poznańskie parafie żądają od Międzynarodowych Targów Poznańskich zwrotu gruntów. Zarządcy parafi przypomnieli sobie, że przed II Wojną Światową na tym terenie były ich cmenatarze. Jak podaje poznańska Gazeta Wyborcza „Chodzi o cmentarze parafii rzymskokatolickich św. Marcina i parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu czyli parafii kościoła farnego”.

Aktualnie na tych działkach poza targami znajdują się również pasy publicznych ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej. O sprawie na konferencji prasowej poinformował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Rzecznik archidiecezji poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak uważa, że parafie mają prawo do działek, które zostały zagarnięte im przez władze komunistyczne. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie dziennikarzy Wyborczej „dlaczego parafie przypomniały sobie o wspomnianych działkach po 75 latach”.

(Maciej Januchowski)