Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Konflikt pomiędzy burmistrzem a radnymi w Złotowie. Miasto nie ma uchwalonego budżetu na ten rok

Zdjęcie aktualności Konflikt pomiędzy burmistrzem a radnymi w Złotowie. Miasto nie ma uchwalonego budżetu na ten rok fot. youtube.com

Złotów nie ma uchwalonego budżetu na trwający już 2022 rok. Jest to pokłosie panującego na linii burmistrz-radni konfliktu. Mimo, że w grudniu włodarz Złotowa zawarł porozumienie z radnymi, którzy zdecydowali sie poprzeć projekt "Wielkopolskich Zdrojów" za ponad 15 milionów złotych. Zadanie będzie finansowane z Funduszy Norweskich, choć magistrat chciał pierwotnie na nie otrzymać 28 milionów złotych. Jednak na sesji budżetowej atmosfera kompromisu zniknęła. Radni mieli wiele uwag do projektu budżetu przygotowanego przez burmistrza Złotowa.

Mówił radny Krzysztof Koronkiewicz.

Większość rajców zagłosowała przeciwko budżetowi na 2022 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zdaniem radnych burmistrz nie dotrzymał postanowień zawartych podczas grudniowego spotkania z przewodniczącymi klubów. Z kolei włodarz Adam Pulit twierdzi, że rajcy chcieli wpisać do WPF-u konkretne zadania, choć nie ma jeszcze ich wycen lub są odległe w realizacji. 26 stycznia zaplanowano kolejną sesję, na której powróci temat uchwały budżetowej.

(Maciej Januchowski)