Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu dokonała podsumowania ubiegłorocznych interwencji

Zdjęcie aktualności Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu dokonała podsumowania ubiegłorocznych interwencji fot. WRFM

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu dokonała podsumowania ubiegłorocznych interwencji. Jednostki ratowniczo-gaśnicze wyjeżdżały do różnych zdarzeń 979 razy, co daje średnio mniej więcej 80 akcji w miesiącu. Można powiedzieć, że statystycznie nie było dnia bez zdarzenia, które wymagało udziału strażaków. Rok wcześniej tych interwencji zanotowano o 90 więcej.

Mówił Piotr Kaczmarek, rzecznik prasowy wągrowieckich strażaków. Zawodowi goniomistrzowie współpracując z ochotnikami 164 razy wyjeżdżali do akcji związanych ze zwalczaniem pandemii. Chodzi między innymi o dowożenie żywności, czy pompowanie namiotu pneumatycznego, który aktualnie służy jako szpitalna izba przyjęć. Statystyki obejmują akcje prowadzone z ratownikami medycznymi. W ich trakcie odnotowano jedenaście zgonów. W związku z pandemią komenda zmieniła system pełnienia służby. Dotychczasowy trzyzmianowy zastąpiono czterema zmianami.

Liczba etatowych strażaków w powiecie się nie zmieniła. W komendzie odbywa praktyki podchorąży ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz kadet z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Ten ostatni ze względy na zdalne nauczanie wrócił na jakiś czas do jednostki macierzystej.

(Cezary Kucharski)