Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejne oddziały w Wielkopolsce przestają być covidowymi

Zdjęcie aktualności Kolejne oddziały w Wielkopolsce przestają być covidowymi fot. WRFM

Kolejne oddziały w Wielkopolsce przestają być covidowymi. Oznacza to, że pacjenci chorujący na inne schorzenia niż covid-19 będą mieli dostęp do pomocy medyków. Zmiany oznaczają również możliwość powrotu personelu medycznego do standardowej pracy.

-Widzimy różnice w przebiegu piątej fali i poprzednich. Obecnie do szpitali trafia relatywnie mniej pacjentów w stosunku do liczby zakażonych, ale też są to przede wszystkim chorzy na inne choroby, u których COVID-19 dodatkowo obniżył odporność. Widzimy również, że więcej dzieci wymaga leczenia szpitalnego. Liczba hospitalizowanych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 pozwala nam rekomendować kolejne odmrożenia, dzięki temu, personel medyczny może zająć się innymi chorymi. - poinformowała Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zwalniane są miejsca w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży, a także oddział internistyczny w Szpitalu w Szamotułach.

(Maciej Januchowski)