Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kiedy używać myjki na gorącą wodę, a kiedy zimna woda wystarczy?

Zdjęcie aktualności Kiedy używać myjki na gorącą wodę, a kiedy zimna woda wystarczy? fot. materiały prasowe

Myjki ciśnieniowe to takie urządzenia, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Przygotowywanie ogrodu na sezon czy wiosenne czyszczenie elewacji staje się przyjemnością, kiedy wspierasz się profesjonalnymi myjkami. Wiemy jednak, że wybór pomiędzy myjką na gorącą a zimną wodę, może być dla Ciebie wyzwaniem. Zobacz, kiedy sięgnąć po poszczególne rodzaje myjki ciśnieniowej.

 

Myjki ciśnieniowe a silne zabrudzenia 

Gorąca woda jest wręcz konieczna, kiedy chcesz walczyć z upartymi, trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, na przykład tłuszczami, olejami czy wszelkimi smarami. Właśnie dlatego myjki ciśnieniowe na gorącą wodę najczęściej stosuje się w warsztatach samochodowych. Gorąca woda ma zdolność do rozpuszczania tłuszczów i olejów znacznie skuteczniej niż zimna woda. Poprzez zastosowanie gorącej wody w myjce wysokociśnieniowej, substancje te są łatwiejsze do usunięcia. W praktyce czyszczenie jest o wiele bardziej efektywne i szybsze. Jeśli przed Tobą usuwanie właśnie tak tłustych plam, to sięgnij po myjkę ciśnieniową na gorącą wodę. Zimna może sobie nie poradzić z uporczywymi planami. O wiele więcej o specyfikacji myjek ciśnieniowych dowiesz się na https://maszynyipc.pl/myjki-goracowodne/

Zabrudzenia organiczne 

Nie tylko tłuste plamy wymagają gorącej wody - również zabrudzenia organiczne będą trudne do usunięcia, kiedy ciecz nie osiągnie właściwej temperatury. Jeśli chcesz pozbyć się pleśni czy glonów, na przykład z basenu, to sięgnij po myjkę ciśnieniową na gorącą wodę, a także inne maszynyIPC. Wysoka temperatura ułatwia nie tylko usunięcie zabrudzeń organicznych, ale również zniszczy wszelkie mikroorganizmy, co jest istotne w przypadku powierzchni wymagających dezynfekcji. 

Typowe zabrudzenia, czyli zadania dla myjki na zimną wodę 

Przy większości codziennych zadań czyszczących, na przykład usuwaniu osadów mineralnych, kurzu, czy klasycznych zabrudzeń, sprawdzi się doskonale myjka na zimną wodę. Nie ma potrzeby, abyś sięgał po gorącą wodę, ponieważ w tym przypadku nie walczysz z tłustymi plamami, które nie chcą zniknąć nawet po mocnych środkach czyszczących. 

Delikatnie powierzchnie a myjka na zimną wodę 

Jeśli czyścisz delikatne powierzchnie, a szczególnie drewno czy sztukaterię, to unikaj stosowania gorącej wody. Wysoka temperatura może uszkodzić delikatne materiały czy elementy ozdobne znajdujące się w Twojej przestrzeni. Zimna woda wystarczy, aby wyczyścić daną powierzchnię. Dobrym przykładem będą tu drewniane meble ogrodowe. Jeśli chcesz usunąć z nich kurz, to wykorzystaj myjkę na zimną wodę.

(artykuł sponsorowany)