Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Joanna Scheuring-Wielgus na finiszu kampanii odwiedziła Gniezno.

Zdjęcie aktualności Joanna Scheuring-Wielgus na finiszu kampanii odwiedziła Gniezno. fot. Magdalena Borowska

W czwartek (6 czerwca) popołudniu odbyło się w Gnieźnie spotkanie z Joanną Scheuring-Wielgus kandydatką Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Końcówkę kampanii zdominował temat bezpieczeństwa. To właśnie obecność w Unii i w NATO są gwarantem ochrony dla Polski, podkreślała polityczka.

Jak zapewniała Wielgus, Lewica - wspólnie z partnerami koalicji rządzącej - zabiega o pieniądze na wzmocnienie granicy Polski z Ukrainą, gdyż w rzeczywistości jest to granica Unii Europejskiej. Wzmocnienie tej strefy, zdaniem posłanki, powinno być finansowane z pieniędzy europejskich, a nie krajowych. W programie wyborczym znalazł się postulat o umocnieniu tarczy antyrakietowej. Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypomniała również, że to dzięki Lewicy Polska przystąpiła do sojuszów gwarantujących ochronę i bezpieczeństwo.

Wybory do europarlamentu nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jak choćby samorządowe czy parlamentarne. Mimo wszystko są niemniej ważne i warto brać w nich udział, przekonywał poseł Tadeusz Tomaszewski.

Lewica w programie wyborczym postuluje także o utworzenie europejskiego funduszu mieszkaniowego, tanie bilety komunikacyjne dla młodych Europejczyków, europejską płacę minimalną i kartę seniora. Posłanka mówiła też o dotychczasowych korzyściach wynikających z obecności Polski w Unii Europejskiej.

Joanna Scheuring-Wielgus jest jedynką na liście Lewicy w okręgu wielkopolskim. Polityczka miała jeszcze w planach wizytę w Pile i Wągrowcu. Jednak w związku z tragiczną informacją o śmierci polskiego żołnierza, ugodzonego nożem na granicy z Białorusią, postanowiła zawiesić kampanię wyborczą.