Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Jan Komasa o historii powstania polskiego kandydata do Oscara. „Jestem szczęśliwy i czuję się szczęściarzem”

Zdjęcie aktualności Jan Komasa o historii powstania polskiego kandydata do Oscara. „Jestem szczęśliwy i czuję się szczęściarzem” fot. x-news

 „Boże Ciało” Janka Komasy otrzymało nominację do Oscara! Akademia Filmowa ogłosiła w poniedziałek (13.01) kto powalczy o najważniejsze statuetki świata kinematografii. W kategorii najlepszy film międzynarodowy nasza rodzima produkcja powalczy z: „Krainą miodu”, „Nędznikami”, „Bólem i blaskiem” oraz „Parasite”. Bezdyskusyjnym faworytem jest właśnie „Parasite”, który ma na koncie zarówno Złotą Palmę, jak i Złotego Globa. Po sukcesach Pawła Pawlikowskiego polscy widzowie mają jednak wiele nadziei. 92. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 roku.

Na warszawskiej premierze filmu (08.10.2019) skromny Jan Komasa opowiedział o historii powstania filmu. - Jestem szczęśliwy i czuję się szczęściarzem - powiedział.

- To trzeci rok z rzędu z obecnością polskich filmów na gali Oscarowej. Niezwykle mnie to cieszy jako dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - powiedział Radosław Śmigulski, komentując nominacje filmu "Boże Ciało" do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Producent kreatywny filmu, Krzysztof Rak, również zwrócił uwagę, że jest to kolejny sukces polskiego kina.

- To niesamowite zdarzenie, że polska historia, lokalna historia, mocno usadzona w kontekście polskim, odpowiednio zuniwersalizowana, odpowiednio opowiedziana może być czytelna na całym świecie - stwierdził Rak.

Gala wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 10 lutego.