Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gołoledź dała się we znaki mieszkańcom Pałuk i północnej Wielkopolski

Zdjęcie aktualności Gołoledź dała się we znaki mieszkańcom Pałuk i północnej Wielkopolski fot. WRFM

Gołoledź dała się we znaki mieszkańcom Pałuk i północnej Wielkopolski. W wielu miejscach na chodnikach i ulicach marznące opady deszczu utworzyły lodowisko. To doprowadzało do trudności w poruszaniu się zarówno pieszo jak i pojazdami. Nie było miejsca, skąd nie docierałyby do nas informacje o fatalnych warunkach na drogach. Na naszym profilu na facebooku nasi słuchacze pisali o Mogilnie, Gnieźnie, Kcyni, Gołańczy, Łopiennie, Szamocinie, Wyrzysku, Żninie czy Kłecku. Jednocześnie pojawiały się pytania gdzie podziały się służby drogowe. Przez panujące na drogach trudne warunki kierowcy ograniczali prędkość do 20 km/h.

Nie obeszło się bez stłuczek czy innych zdarzeń. W okolicy Bożejewiczek na drodze S5 auto osobowe uderzyło w bariery energochłonne. Na tej samej drodze ale w Cotoniu doszło do zderzenia dwóch osobówek,po tym jak kierowca jednej z nich stracił panowanie nad pojazdem. Z kolei w Słębowie na drodze wojewódzkiej nr 251 samochód ciężarowy wpadł w poślizg,w wyniku czego złamała się jego naczepa blokując ruch.

Również na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano wiele zdarzeń drogowych. Doszło do ich m.in. w Dziećmiarkach, Waliszewie, Zieleniu, Jankowie Dolnym oraz na drodze S5 i na ulicach Gniezna. Na drodze Czerniejewo-Wierzyce za zjazdem z S5 doszło do paraliżu komunikacyjnego. Samochody stoczyły się po oblodzonej jezdni i nie mogły ruszyć z miejsca. Z kolei na trasie Czerniejewo-Września auta, które nie mogły jechać po oblodzonej nawierzchni zablokowały drogę.

(Maciej Januchowski)