Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gmina Skoki wybrała wykonawców i stara się o realizację połączenia pomiędzy ulicą Polną a Koralewem

Zdjęcie aktualności Gmina Skoki wybrała wykonawców i stara się o realizację połączenia pomiędzy ulicą Polną a Koralewem fot. WRFM

Gmina Skoki wybrała już wykonawców i zawarła umowy na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na budowę połączenia ul. Polnej w Skokach z drogą wojewódzką nr 196 w rejonie tzw. Karolewa. Jak się okazuje największym problemem tej inwestycji mogą być uzgodnienia z PKP, gdzie ich spora ilość może wszystko opóźnić. Trasa planowanej drogi będzie przebiegała przez grunty będące własnością Gminy Skoki, Skarbu Państwa i osób prywatnych. Oznacza to, że będzie konieczność pozyskania pozostałych gruntów o pow. ok. 1 ha, które nie są własnością samorządu.

Mówi Artur Nowakowski, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej.

Pierwszą część dokumentacji na budowę drogi na ul. Polnej w Skokach do torów kolejowych w Karolewie wykonuje Pracownia KFG z Poznania za kwotę 99.250 zł, natomiast dokumentację na przebudowę istniejącego przejazdu kolejowego i włączenie do drogi wojewódzkiej nr 196 wykonuje Pracownia Projektowa MOST za kwotę 78.720 zł.

(Alicja Tylkowska)