Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Fundacja Herosi już dziewiąty raz przygotowała charytatywny kalendarz pomagający w walce z nowotworami

Zdjęcie aktualności Fundacja Herosi już dziewiąty raz przygotowała charytatywny kalendarz pomagający w walce z nowotworami fot. herosi.eu

Fundacja Herosi już dziewiąty raz przygotowała charytatywny kalendarz pomagający w walce z nowotworami. Zysk z publikacji w całości przeznaczony jest na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz genetycznego diagnozowania chorych, którzy są pod opieką fundacji w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka.


Motywem tegorocznej odsłony są różne państwa. Pod kierunkiem fotografa Sylwii Dąbrowy fotografie wykonano w sanitarnym reżimie. Pierwszy raz bez udziału dzieci, ale później wkomponowano wizerunki tych, których rodzice zaangażowali się w akcję charytatywną. Do zdjęć pozowali siatkarze reprezentacji Polski z Vitalem Haynenem na czele.


Dotychczas za pieniądze z publikacji kalendarzy zakupiono między innymi sprzęt medyczny za ponad pół miliona złotych. Kolejne środki, a dokładnie 350 tysięcy przeznaczono na montaż wentylacji i klimatyzacji w onkologicznej klinice.

(Cezary Kucharski)