Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Fabryka CARRIER GLOBAL CORPORATION kończy działalność w Gnieźnie. Ponad 130 osób straci pracę.

Zdjęcie aktualności Fabryka CARRIER GLOBAL CORPORATION kończy działalność w Gnieźnie. Ponad 130 osób straci pracę. fot. Magdalena Borowska

Pracownicy amerykańskiej firmy Carrier Global Corporation w Gnieźnie otrzymali informację o likwidacji. Przedsiębiorstwo zajmujące się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją zamyka fabrykę. Koniec produkcji ma nastąpić 12 lipca. Pismo z informacją o likwidacji wpłynęło do Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie. Firma zawiadamia w nim o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i tłumaczy, że jest to podyktowane optymalizacją produkcji. Proces zwalniania pracowników ma przebiegać w dwóch etapach, mówi Jerzy Koczan dyrektor PUP.

Proces obejmuje sporządzenie regulaminu zwolnień i konsultacje z PUP. Toshiba planuje organizację dni otwartych dla innych zakładów, by mogli przedstawić pracownikom swoje oferty zatrudnienia. O wsparciu zwolnionych zapewnia też Urząd Pracy. Zdaniem Jerzego Koczana zwolnieni pracownicy nie będą mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Do informacji o likwidacji fabryki Carrier Global Corporation odniósł się Michał Powałowski prezydent Gniezna. Jego zdaniem rynek pracy w Pierwszej Stolicy Polski jest stabilny, więc to zaskakująca decyzja.

Fabrykę Toshiba Carrier Manufacturing Gniezno Sp. z o.o. uruchomiono w 2020 roku, przy ulicy Gdańskiej na działce o powierzchni około 37 tysięcy metrów kwadratowych, inwestując około 107 milionów złotych. Zakres działalności obejmował produkcję i sprzedaż komercyjnych urządzeń klimatyzacyjnych, grzewczych oraz dostarczających ciepłą wodę.