Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Europejskie Dni Ptaków obchodzono w Zespole szkół nr 2 w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Europejskie Dni Ptaków obchodzono w Zespole szkół nr 2 w Wągrowcu fot. Alicja Tylkowska

Europejskie Dni Ptaków, to wydarzenie, które, od 2006 roku, w Zespole Szkół nr 2 w Wągrowcu, stało się już tradycją. Uczniowie, ale nie tylko, mogli wziąć udział w niezwykłej prezentacji na auli, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawostek o latających przyjaciołach, a bardziej szczegółowo o ptaku roku, którym w tej edycji był Raniuszek.

Mówi Kinga Wójcik, pedagog Zespołu Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu oraz jedna z organizatorek imprezy.

W ostatnim czasie format wydarzenia nieco ewoluował i w tej chwili przybrał formę gry terenowej. Grupy, po kolei, wychodzą na teren boiska i szukają punktów z zadaniami. Do dyspozycji mają mapkę z punktami i kierują się w stronę Ośrodka Edukacji Leśnej - oczywiście wszystko pod opieką nauczyciela. Wiele osób i instytucji angażuje się w to święto.

Szkolna młodzież była bardzo zadowolona z wydarzenia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że takie imprezy są potrzebne, gdyż wnoszą nieco innej wiedzy o przyrodzie i otoczeniu.

Na zakończenie każdej edycji pozostają ostatnie konkursy i prezentacje oraz typuje się zwycięzców, którzy otrzymują dyplomy i nagrody.

(Alicja Tylkowska)