Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dziś w Wągrowcu odbędzie się strajk kobiet. Ultraprawicowe środowisko zapowiedziało obronę kościołów

Zdjęcie aktualności Dziś w Wągrowcu odbędzie się strajk kobiet. Ultraprawicowe środowisko zapowiedziało obronę kościołów fot. archiwum WRFM

Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się w Wągrowcu pierwszy z dwóch zaplanowanych strajków kobiet. Zebrani będą wyrażać swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który ich zdaniem podjął polityczną decyzję w sprawie zgodności z konstytucją jednej z przesłanek umożliwiającym aborcję. Chodzi o poważne uszkodzenia płodu. Protestujący w Wągrowcu zbiorą się na Rynku. W planach jest również złożenie zniczy pod biurem poselskim Marty Kubiak z Prawa i Sprawiedliwości. Trasa, która została wyznaczona, ma zostać pokonana w blisko godzinę. Protest odbywa się po hasłem „Pogrzeb praw kobiet”. Jak się do niego przygotować mówi jego organizatorka Izabella Michalska.

Środowisko skrajnie prawicowe zamierza odpowiedzieć na apel Jarosława Kaczyńskiego o obronie kościołów. Choć protestujący w Wągrowcu nie zamierzają wchodzić do świątyń, to można spodziewać się samozwańczych grup ochronnych. Próbowaliśmy skontaktować się z jednym z aktywnych członków tej grypy, który pisał o kobiet zorganizowanych wokół protestu, że będą tu cytat „pilnować przed prowokacjami środowisk skrajnie lewicowych, które wasze protesty wykorzystują do siania swojej propagandy i nienawiści do państwa polskiego i katolickiego kościoła”. Komentarza jednak nie uzyskaliśmy, gdyż przedstawiciel ultraprawicowych obrońców nie był zainteresowany rozmową.

(Maciej Januchowski)