Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dzieci mogą poznać historię Wągrowca za pomocą książeczki z oferty wągrowieckiego muzeum

Zdjęcie aktualności Dzieci mogą poznać historię Wągrowca za pomocą książeczki z oferty wągrowieckiego muzeum fot. Muzeum Regionalne w Wągrowcu

Muzeum Regionalne w Wągrowcu ma od niedawna w swojej ofercie niezwykłą publikację pt. "Kuba w drodze - Wujek z Wągrowca". Jest to książeczka dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci. Głównym celem jej powstania, jest zachęta dla dorosłych do czytania swoim pociechom, ale również po to, by dzieci w inny sposób, np. kolorując ilustracje, na których są znane obiekty z Wągrowca, miały możliwość, w prosty i przystępny sposób, poznawać historię miasta.

Mówił Marcin Moeglich z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

W druku jest już druga część wspomnianej książeczki i prawdopodobnie będzie już dostępna w przyszłym miesiącu. Tematem będzie kontynuacja opowieści o historii Wągrowca, a w opracowaniu jest także trzecia część, której wydanie będzie zależne od otrzymania dofinansowania.

Głównym bohaterem publikacji jest kot Kuba. W pierwszej części jest on oprowadzany po Wągrowcu przez przewodnika Marcina, natomiast w drugiej części, gdzie wędrówka odbywa się na rowerach miejskich, Kubie towarzyszy koleżanka Natalia. Odwiedzają oni np. grobowiec Franciszka Łakińskiego, czy wągrowieckie lasy i jezioro. Trzecia, planowana część, zainteresuje czytelnika kulturą ludową i regionalizmem. Ksiażeczki są i będą do nabycia w siedzibie Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

(Alicja Tylkowska)