Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Drugi Piknik Militarny w Wągrowcu już w ten weekend

Zdjęcie aktualności Drugi Piknik Militarny w Wągrowcu już w ten weekend fot. UM Wągrowiec

Już w ten weekend w Wągrowcu odbędzie się druga edycja Pikniku Militarnego. Do Jakubowego Grodu przyjadą jednostki mundurowe oraz grupy rekonstrukcyjne. Będą również pasjonaci pojazdów wojskowych i militariów z powiatu wągrowieckiego. Nie zabraknie również Powstańców Wielkopolskich, którzy zbudują swój obóz, a jego atrakcją będzie replika pojazdu pancernego Ehrhardt M-1917.

Miłośnicy historii i militariów będą mogli także podziwiać wojskowe motory, samochody terenowe oraz ciężarówki, które przyjadą do Wągrowca specjalnie na Piknik. Nie zabraknie również Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak”, który w ubiegłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Dodatkowe atrakcje zapewnią członkowie ZS “Strzelec” oraz grupy “WIDMO”, m.in. podczas pokazów wyszkolenia. Uczestnicy pikniku będą mogli wypróbować swoje umiejętności na strzelnicy, będą też gry i zabawy dla dzieci a dla wszystkich – kuchnia polowa.  

Ponadto o godz. 12:00 wystartują uczestnicy biegów: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na dystansie 1963 metrów oraz „Wilczej Piątki”. Uczestnicy tego ostatniego będą mieli do pokonania 5 kilometrów. Zapisy do biegu trwają do 28 lutego.

Ze względów organizacyjnych parking przed Urzędem Miejskim w Wągrowcu zostanie wyłączony z użytkowania od soboty od godz. 13:00 do niedzieli – do godz. 16:00.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Wasze Radio FM. 

(Maciej Januchowski, UM Wągrowiec)