Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Druga edycja Biegu Wolności na dystansie ponad pięciu kilometrów odbyła się w Jastrowiu

Zdjęcie aktualności Druga edycja Biegu Wolności na dystansie ponad pięciu kilometrów odbyła się w Jastrowiu Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Druga edycja Biegu Wolności na dystansie ponad pięciu kilometrów odbyła się w Jastrowiu. Z powodu pandemii start nie był wspólny tylko w siedmiosekundowych odstępach.


W grupie mężczyzn triumfował zawodnik ze Szczecinka. Reprezentant Team Run Gołańcz Martin Poznański uplasował się na drugiej pozycji z półminutową stratą. Stawkę kobiet także przyprowadziła biegaczka ze Szczecinka. Trzecie miejsce zajęła Angelika Niemczewska z Łobżenicy.


Organizatorzy zaplanowali również rywalizację Nordic Walking. Wygrał gość ze Sławna. Drugą lokatę zajął przedstawiciel Złotowa Wojciech Deja. Chodziarz z Wałcza Krzysztof Pyrek minął linię mety na trzecim miejscu. Panie z Koszalina triumfowały w swojej kategorii. Tuż za nimi uplasowała się reprezentantka Trzcianki Barbara Drewnowska. Wystartowało około 170 biegaczy i prawie 50 miłośników marszu z kijkami.


Imprezę zorganizowali Stowarzyszenie Pozytywni z Pasją, Ośrodek Kultury w Jastrowiu, Gmina i Miasto Jastrowie, a także grupy Zabiegani Nocą oraz Kijowe Siostry. Oprócz zwyczajowych wyróżnień nagrodzono dwóch najlepszych reprezentantów Jastrowia, czyli Magdalenę Plutę i Łukasza Cyruka.

(Cezary Kucharski)