Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Domowe kursy i inne atrakcje na rozpoczęcie wąskotorowego sezonu w Gnieźnie.

Zdjęcie aktualności Domowe kursy i inne atrakcje na rozpoczęcie wąskotorowego sezonu w Gnieźnie. fot. Magdalena Borowska

Już w najbliższy weekend 6 lipca rusza sezon Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Inaugurację zaplanowano o godzinie 10:00 na stacji Gniezno Wąskotorowe przy ulicy Wrzesińskiej. Szynowa atrakcja przygotowywana jest zarówno z myślą o mieszkańcach, jak i turystach, mówi Tomasz Budasz starosta gnieźnieński.

Wąskotorówka będzie jeździć na odcinku od Stacji Gniezno do Stacji Jelonek. Podróż trwa około 40 minut. Kursy będą odbywać się w weekendy, mówi Jan Socha prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna.

Towarzystwo Miłośników Gniezna w drodze konkursu zostało wyłonione jako operator tegorocznych kursów Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Podczas inauguracji będą się odbywać okolicznościowe wydarzenia. Kolejkowe atrakcje i konkursy przygotowywane są głównie z myślą o najmłodszych pasażerach. W wydarzeniu wezmą udział pracownicy Centrum Kultury Scena To Dziwna, mówi Lidia Łączny dyrektorka placówki.

W przygotowanie otwarcia sezonu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej włącza się także Nadleśnictwo Gniezno i Towarzystwa Łowieckie.