Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do wielkopolskich samorządów trafi więcej pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zdjęcie aktualności Do wielkopolskich samorządów trafi więcej pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg fot. WRFM

Do samorządowego wielkopolskiego budżetu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi więcej niż 235 milionów złotych. Wyniki po przeprowadzonych korektach ogłosił premier Mateusz Morawiecki. W ich efekcie powiatowi skarbnicy otrzymają do rozdysponowania około 88 milionów.


Wśród dofinansowanych zadań jest ulica Antoniewska w Skokach i odcinek Kopaszyn - Grylewo (powiat wągrowiecki), droga w Wyszynach (powiat chodzieski), odcinek Kleszczyna - Skic do skrzyżowania na Górkę Klasztorną (powiat złotowski).


Na liście rezerwowej powiat wągrowiecki ma drogi z Mieściska do Budziejewka i w Przysieczynie z rozbudową ścieżki pieszo-rowerowej. W powiecie chodzieskim czeka odcinek Rutka – Sypniewo.


Dla grupy dróg gminnych zaplanowano przekazanie około 150 milionów złotych. Pieniądze otrzyma gmina złotowska na remont w miejscowości Kamień. Zbudowana będzie droga w Ratajach Osiedle Klonowe (gmina Chodzież). Gmina Miejska Wągrowiec dostanie pieniądze na przebudowę ulicy na Osiedlu Michałowskim oraz Jesiennej. Gmina Damasławek pozyskała fundusze na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kozielsku.


Gmina Wiejska Wągrowiec przebuduje ulicę Cedrową w Kobylcu. Miejsko-wiejska gmina Szamocin zmodernizuje drogę w Lipiej Górze natomiast Rogozińscy samorządowcy dostali fundusze na odcinek we wsi Cieśle. Władze Margonina przystąpią do modernizacji drogi w Radwankach.


Na rezerwowej liście umieszczono przebudowę ulicy Skockiej w gminie miejskiej Wągrowiec. Samorządowcy z Mieściska mają szansę na modernizację drogi Mirkowice – Mirkowiczki.


W całym kraju pieniądze z rządowego programu pozwolą wyremontować, zmodernizować bądź wybudować cztery tysiące kilometrów dróg. Całkowita kwota dofinansowań wynosi ponad trzy miliardy złotych.

(Cezary Kucharski)