Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do Jakubowego Grodu w setną rocznicę powstania Związku Literatów Polskich przyjechali poeci i pisarze

Zdjęcie aktualności Do Jakubowego Grodu w setną rocznicę powstania Związku Literatów Polskich przyjechali poeci i pisarze fot. Cezary Kucharski

Do Jakubowego Grodu w setną rocznicę powstania Związku Literatów Polskich przyjechali poeci i pisarze. Uczestniczyli w 44 edycji Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej. Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania jest Małgorzata Osuch poetka i przewodnicząca rady powiatu wągrowieckiego.

Podczas spotkania w auli liceum przy ulicy Klasztornej ogłoszono wyniki konkursu recytatorskiego. Ewa Bigos z wągrowieckiej podstawówki im. Marii Konopnickiej wygrała w gronie uczniów klas starszych. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się Dawid Walaszczyk z wągrowieckiego zespołu szkół przy ulicy Kcyńskiej. Organizacją wydarzenia zajmuje się związek literatów z prezesem zarządu głównego Markiem Wawrzkiewiczem na czele. Jego członkowie po zakończeniu części oficjalnej spotkali się z młodzieżą i uczestnikami konkursów recytatorskich. Między innymi do Gołańczy, Pawłowa Żońskiego i Skoków pojechali Krystyna Konecka, Dariusz Kozdęba oraz Dominik Górny. Samorząd powiatu wągrowieckiego otrzymał nagrodę przeznaczoną dla mecenasa poetyckiego listopada. Współorganizuje takie spotkania od dwóch lat.

(Cezary Kucharski)