Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do Gniezna powraca Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Zdjęcie aktualności Do Gniezna powraca Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS fot. materiały prasowe

Do Gniezna powraca Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. W tym roku to 21 edycja imprezy, która związana jest z tematyką praw człowieka czy zwierząt. Tradycyjnie pokazane zostaną trzy filmy. W tym roku organizatorzy zaplanowali po jednym seansie w sierpniu, wrześniu i październiku.

Pierwszy odbędzie się w niedzielę o godzinie 20.00 na terenie Latarni na Wenei w Gnieźnie. Pokazany zostanie film "Adopciaki". Jest to opowieść o największych schronisku dla zwierząt w Holandii. Ponure wnętrza kontrastują z poświęceniem pracowników i wolontariuszy, którym przyświeca wspólny cel – znaleźć jak najlepsze domy dla swoich podopiecznych: porzuconych psów, kotów, gryzoni i ptaków. Obserwujemy zmagania tych zwierząt, widzimy, jak bliską relację nawiązują z opiekunami i kibicujemy ich postępom. Nie każda historia ma jednak szczęśliwe zakończenie. Niektóre przypadki są szczególnie trudne, a holenderski system ochrony zwierząt domowych jest nieubłagany.

Kolejne filmy zostaną pokazane 20 września i 19 października. Będą to „Kupa pieniędzy" oraz „Ukraina. Na tropie rosyjskich zbrodni".

Patronat medialny nad 21. Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS w Gnieźnie sprawuje Wasze Radio.

(Maciej Januchowski)