Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Długa lista inwestycji zaplanowanych w damasławskiej gminie została powiększona

Zdjęcie aktualności Długa lista inwestycji zaplanowanych w damasławskiej gminie została powiększona fot. WRFM

Długa lista inwestycji zaplanowanych w damasławskiej gminie została powiększona. Początkowo remontu komina kotłowni przy Zespole Szkół im. Pierwszych Piastów miało nie być. Teraz jak informuje media wójt Cyprian Wieczorek wzrosło ryzyko awarii, więc trzeba postawić nowy komin. Zadanie jest na tyle pilne, że powinno zostać ukończone przed nadchodzącym okresem grzewczym. Samorządowcy planują wyłożyć na jego realizację ponad sto tysięcy złotych.


Wszyscy wiedzieli od dawna, że stan dotychczas funkcjonującego komina był zły. Po obowiązkowym okresowym przeglądzie na biurko wójta trafiła długa lista elementów do wymiany. Nawet wykonanie zaleceń kontrolerów nie gwarantowało pozytywnego końcowego efektu. Zabrakło gwarancji, że w ciągu kilku następnych lat pozostałe elementy nie ulegną zniszczeniu. Wiadomo, iż cząstkowe remonty generują z reguły dodatkowe koszty.


Kolejnym argumentem za natychmiastowym postawieniem nowego komina jest obawa, że zajdzie konieczność generalnego remontu w trakcie sezonu grzewczego. Na takie rozwiązanie władze gminy nie mogą się zgodzić, ponieważ wiąże się z wyłączeniem ogrzewania nie tylko placówce oświatowej, ale i mieszkańcom ulicy Słonecznej.

(Cezary Kucharski)