Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Czy Wielkopolski Kurator Oświaty straszy dyrektorów szkół? Gaweł wysłał do nich pisma w sprawie strajku kobiet

Zdjęcie aktualności Czy Wielkopolski Kurator Oświaty straszy dyrektorów szkół? Gaweł wysłał do nich pisma w sprawie strajku kobiet fot. WUW Poznań

Czy Wielkopolski Kurator Oświaty, którym dopiero co został Robert Gaweł chce zastraszyć dyrektorów szkół? Takie pytanie zadają sobie oni od momentu, kiedy otrzymali pisma z Kuratorium. Obecny szef wielkopolskiej oświaty i były senator Prawa i Sprawiedliwości w treści pism skierowanych do dyrektorów wskazuje, by ci nie angażowali się w strajk kobiet. Powołuje się przy tym na rozporządzenie Rady Ministrów z ubiegłego piątku.

– Forma edukacji zdalnej nie zwalnia z obowiązku informowania uczniów o zasadach bezpieczeństwa. Jednocześnie przypominam o Państwa odpowiedzialności i obowiązkach w zakresie nadzoru pedagogicznego oraz przestrzegania zasad etyki zawodowej przez nauczycieli – informuje Robert Gaweł.

Część dyrektorów uważa, ze są to insynuacje jakoby zachęcali uczniów do udziału w protestach. Uważają, że to bzdura, a kurator zamiast zajmować się swoimi obowiązkami bawi się w polityka.

(Maciej Januchowski)