Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Biblioteki w regionie zapraszają jutro na „Narodowe Czytanie”

Zdjęcie aktualności Biblioteki w regionie zapraszają jutro na „Narodowe Czytanie” fot. materiały prasowe

Jutro w regionie, tak jak w wielu miejscach w całym kraju odbędą się działania w ramach akcji „Narodowe czytanie”. W tym roku na tapet wzięte zostały „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zaprasza do swojej siedziby na godzinę 12.00, z kolei powiatowa książnica godzinę później. Ośrodek Kultury i biblioteka w Gołańczy zapraszają na godzinę 11.00 na miejski Rynek. W tym samym czasie zaplanowano Narodowe Czytanie w mogileńskiej bibliotece. O godzinie 9.30 w żnińskiej książnicy zaproszeni mieszkańcy będą czytać „Panią Twardowską” Adama Mickiewicza. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie zaprasza o godzinie 15.00 do wysłuchania utworów Mickiewicza czytanych przez mieszkańców. O godz. 10:00 na Dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie będzie można usłyszeć "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. Do wspólnego czytania zaproszeni zostali: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kulturalnych miasta Gniezna, dyrektorzy szkół oraz młodzież szkolna. Zaprezentowany zostanie również fragment jednej z ballad w języku migowym. Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie zaprasza na godzinę 15.00 do Organizacji Magazyn. W ramach wydarzenia oprócz wspólnej lektury dzieł Mickiewicza zaplanowano występ zespołu Poturba.

Z kolei Biblioteka Publiczna w Szubinie w ramach Narodowego Czytania zaprasza w swoje progi 7 października o godzinie 19.00 na "Noc w Bibliotece". Będzie to działanie artystyczne Grzegorza Pleszyńskiego, koncert Sandry Pawlikowskiej oraz prezentacja przez uczniów I LO "Lilii" Adama Mickiewicza. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na antenie Waszego Radia również, jak co roku, odbędzie się „Narodowe Czytanie”. Fragmenty twórczości Adama Mickiewicza będzie można usłyszeć w niedzielnym wydaniu audycji „Weekend z dobrą książką” po godzinie 20.00.

(Maciej Januchowski)