Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Biała Niedziela w Dąbrowie

Zdjęcie aktualności Biała Niedziela w Dąbrowie

W minioną niedzielę mieszkańcy gminy Dąbrowa w ramach akcji prozdrowotnej "Biała Niedziela" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Sucharzewo "Kuźnia" mieli okazję do wielu badań i konsultacji specjalistycznych.  Była to już 5, coroczna edycja "Białej Niedzieli" na terenie tej gminy.

Zapytaliśmy Dorotę Kusz szefową stowarzyszenia "Kuźnia", pomysłodawczynię i koordynatorkę akcji skąd pomysł konfrontacji mieszkańców z medykami? 

 

 

Dorota Kusz zaprasza już na przyszłoroczną edycję wszystkich mieszkańców gminy do budynku Zespołu Szkół w Dąbrowie, który w ramach tej akcji zmienia się w przychodnię lekarską. To właśnie tam przeprowadza się szereg bezpłatnych badań i konsultacji. W tym roku były to: badanie gęstości kości, USG tarczycy, USG jamy brzusznej, EKG, poziom cukru, badanie ciśnienia krwi, badanie słuchu, konsultacje z endokrynologiem, dermatologiem, laryngologiem, urologiem, gastroenterologiem, nefrologiem, diabetologiem. Była też możliwość poddania się masażowi klasycznemu. Takiej akcji medycznej Dąbrowie pozazdrościć mogą mieszkańcy innych gmin.