Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Alicja Trytt otrzymała wotum zaufania za ubiegły rok, choć nie rządziła wtedy Wągrowcem

Zdjęcie aktualności Alicja Trytt otrzymała wotum zaufania za ubiegły rok, choć nie rządziła wtedy Wągrowcem fot. Maciej Januchowski

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu radni udzielili wotum zaufania Alicji Trytt. Aktualna burmistrzyni w ubiegłym roku nie rządziła miastem, ale ustawodawca przy okazji tego przepisu nie przewidział zmiany włodarza. To oznacza, że nowy burmistrz jest oceniany na podstawie tego, co w roku poprzednim zrobił jego poprzednik.

Mówiła burmistrzyni Wągrowca Alicja Trytt.

Radni Rady Miejskiej podkreślali, że zostali bez odpowiedzi na pytania, na które mógłby odpowiedzieć poprzedni burmistrz. Zadeklarowali jednak podczas dyskusji wsparcie Alicji Trytt i nie rzucania jej kłód pod nogi za nie jej decyzje.

Mówili Patrycja Łochowicz-Walewska i Robert Kotecki.

Ostatecznie w głosowaniu nad wotum zaufania na 21 radnych 13 było "za", a 8 wstrzymało się od głosu. Wśród nich byli Jakub Zadroga i Krzysztof Poszwa, czyli byli kontrkandydaci Alicji Trytt w wyścigu o fotel burmistrza Wągrowca. Z kolei podczas głosowania nad absolutorium 19 radnych było "za", a dwóch wstrzymało się od głosu. Ponownie Krzysztof Poszwa, a drugim radnym był Szymon Jasiński.