Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Akademia Piłkarska Calcio Wągrowiec podjęła współpracę z najstarszym polonijnym klubem w Niemczech

Zdjęcie aktualności Akademia Piłkarska Calcio Wągrowiec podjęła współpracę z najstarszym polonijnym klubem w Niemczech fot. WRFM

Calcio Wągrowiec zrobiło kolejny krok naprzód tworząc historię klubu. Otóż działacze podpisali porozumienie o współpracy z najstarszym polonijnym niemieckim klubem, czyli P.O.C Olympia Berlin.


Kilka dni temu zawarto konkretne porozumienie na mocy, którego dojdzie do wspólnych treningów, organizowania turniejów oraz wzajemnych odwiedzin. Podpisali je prezes Olympii Sebastian Siekiera i koordynator do spraw szkolenia Sławomir Strychon. Niemiecki klub współpracuje już z polskimi talentami piłkarskimi i byłymi kadrowiczami Mariuszem Kukiełką oraz Arturem Wichniarkiem. To oni obserwują proces szkolenia i pomagają promować miejscowe talenty.


Dawid Jasiński, dyrektor wykonawczy Calcio poinformował media, że dzięki temu porozumieniu młodzi „akademicy” pojadą do Berlina na ligowy mecz jednej z najlepszych europejskich lig to znaczy Bundesligi. Odbędzie się na stadionie Herthy Berlin.


Piłkarze z Berlina przyjadą do Wągrowca prawdopodobnie w czerwcu. Wtedy Calcio planuje zorganizować wielki turniej Euro Cup 2020 dla trzynastolatków.

(Cezary Kucharski)