Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

7 milionów złotych przeznaczy w tym roku gmina Oborniki na sport

Zdjęcie aktualności 7 milionów złotych przeznaczy w tym roku gmina Oborniki na sport fot. WRFM

Od wielu już lat władze gminy Oborniki kładą nacisk na rozwój sportowej infrastruktury zarówno dla amatorów jaki i profesjonalistów. Radni podjęli uchwałę, że w tym roku zabezpieczą na ten cel siedem milionów złotych.


Jak informują lokalne media ważnym elementem sportowej infrastruktury jest oczywiście Obornickie Centrum Sportu. Na utrzymanie i funkcjonowanie obiektów, którymi zarządza przekazano dwa miliony. Okazuje się, że samorządowcy dodatkowo pokryją stratę jaką centrum przynosi w kwocie mniej więcej 700 tysięcy złotych.


Dostosowanie hali przy ulicy Obrzyckiej do przeciwpożarowych standardów, budowa przy podstawówce numer cztery niewielkiego toru z muldami dla jednośladów i wszechstronnego treningu, skateparku przy „Dwójce”, parku do ćwiczeń na Żwirkach (ze znakiem zapytania) oraz rekreacyjnego placu w Bogdanowie pochłonie 1,7 miliona złotych. Nauka pływania dla uczniów klas drugich i trzecich to wydatek rzędu 1,4 miliona.


Bezpośrednio do klubów i sportowych stowarzyszeń zgodnie z uchwałą trafi 850 tysięcy. Burmistrz będzie miał pieniądze na nagrody dla sportowców oraz organizowanie imprez współorganizowanych przez gminę.

(Cezary Kucharski)