Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

349 osób z grupy „zero” zaszczepione w wągrowieckim szpitalu

Zdjęcie aktualności 349 osób z grupy „zero” zaszczepione w wągrowieckim szpitalu fot. WRFM

Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu jest szpitalem węzłowym i zakończył rejestrację osób uprawnionych do szczepień przeciwko COVID-19 w tak zwanym etapie zerowym. Każdy mógł zrobić to osobiście w budynku administracji, telefonicznie bądź z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Oprócz pracowników szpitala zarejestrować się mieli prawo pracownicy ...

Mówił dyrektor wągrowieckiego ZOZ-u Przemysław Bury.

Osoba szczepiona miała obowiązek wypełnić formularz i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Bez tychże dokumentów proces szczepienia nie mógł się odbyć. Wtedy pozostaje inny termin w wybranym populacyjnym punkcie rezerwowego szpitala na przykład tego na poznańskich targach. Do piętnastego stycznia pierwsze podanie szczepionki w wągrowieckim szpitalu otrzymało 349 osób. W tej grupie było 171 pracowników zespołu opieki (70 pielęgniarek, 18 lekarzy i 14 ratowników medycznych). Wyszczepiono także 37 osób wykonujących inne zawody medyczne oraz trzech studentów medycyny.

Szczepionka dotychczas nie generuje żadnych skutków ubocznych.

Wągrowiecka placówka wykorzystała wszystkie otrzymane fiolki w stu procentach. Nie było potrzeby utylizacji ani jednej dawki. Jednak kolejne etapy szczepień ze względu na prowadzoną rozbudowę szpitala nie będą się tam odbywały. Poza tym nadal obowiązuje wydany przez wojewodę zakaz szpitalnych odwiedzin oraz wejścia na jego teren.

(Cezary Kucharski)